piotruciechowski / Podróże ( Galeria ) : / kolej 

Koleją na zawody:

  Dzięki bezpłatnemu ( 1 raz w roku ) biletowi do prawie wszystkich krajów Europy ( w których jest kolej ) + do 7. państw Azji i Afryki ( Chiny,Mongolia,Korea Płn.,Wietnam,Syria,Turcja i Maroko )  i 50% zniżki na pozostałe przejazdy także na wiele zawodów podróżowałem - Koleją. 

                ...powiększ...        

      A oto takie moje dłuższe wojaże pociągami po Europie ( b. często wyjeżdżałem wraz z bratem - bliźnakiem,który także trochę biega i często jęździ jako turysta aby dotrzeć koleją do jak najdalzych zakątków kontynentu.            

   1. Podróż pociągiem za granicę to był wyjazd  z bratem  Pawłem do Nasavrky ( CSRS )  na bieg na 15 km ,  via Hradec Kralowe i  Pragę ( z półdniowym jej zwiedzaniem ) - 1987 r.

  2. Podróż pciągiem to wyjazd na bieg z okazji Wyzwolenia Obozu Sachsen Hausen  na dyst      20 km  w Oranienburgu  ( NRD ) via Berlin z jego 2.dniowym zwiedzaniem - 1987 r.

   3. Podróż koleją za granicę to był mój wyjazd na  bieg z okazji 70.Rocznicy Wielkiej Socjalistycznej Rewolucji Październikowej  na 20 km do Biełgorodu ( ZSRR ) via Mińsk i Moskwa. W Moskwie podczs 10. godzinnej przerwy było "ostre" ( na chodzonego ) zwiedzanie                   ( z człowiekiem,który też biegał za 2 dni maraton w Biełgorodzie - przemaszerowaliśmy po radzieckej stolicy ze 20 km  ,  ztej podróży przywiozłem swój pierwszy, czarno - biały telewizor,który stoi po dziś dzień w piwnicy - sprawny - 1987 r.

  4. Podróż to wyjazd na zaw. Pucharu Świata w biegu na 100 km do Hiszpańskiego Polamos k. Gerony via Berlin,Brukselę i Paryż ( gdzie miałem prawie cały dzień na jego zwiedzanie z wjazdem po raz pierwszy na wieżę Effela ) z Gerony do Palamos pojechałem autobusem ok 30 km - 1992 r.

  5. Podróz koleją to wyjazd na Mistrz.Europy kolejarzy w biegach przełajowych w  Cambridge ( ENG ) via Berlin,Brukselę i z Ostendy ( BEL ) do Dover ( ENG  ) promem samochodowym przez kanał La Manche dalej Londyn z jego całodniowym zwiedzaniem - 1992 r.

  6.  Podróż poc to wyjazd na ME w biegu na 100 km do Winshoten ( HOL ) via Berlin,Amersfort i Groningen.Powrót z bratem ( na zawodach był moim serwisantem ), do Niemiec stopem potem poc.  przez Hannover i Berlin - 1992 r.

  7.  Podróż to powrót z Frankfurtu/M po przylocie z Tangeru w Maroku z półmaratonu w Marakechu via Lipsk i Drezno - 1993 r. Tam na zawody z Casablanki  poc. do Marakechu.

  8.  Podróż to daleki wyjazd do Lizbony ( POR ) via Wiedeń,Graz ( gdzie wystartowałem w pólmaratonie ),Insbruck,Zurich,Berno,Genevę,Lyon,Barcelonę,Madryt i Fatimę . W Lizbonie promem do Almady i autobusem pod pomnik Chrystusa Zbawiciela.Na powrocie ( cała noc przechdzona w Barcelonie po zamknięciu dworca , podobnie w Zurichu ) dalej trochę zwiedzania Wiednia ( tam przejazd metrem ) - 1993 r.

  9.  Podróż koleją to wyjazd na maraton do Budapesztu ( HUN ) via Bratysławę - 1993 r.

 10. Podróż to mój wyjazd na maraton do Oslo ( NOR ) via Berlin z Warnemunde do Gedser (DEN ) promem kolejowym i dalej poc. przez Kopenhagę z Duńskiej stolicy na prom samochodowy do Helsingoru z tamtąd promem do Szwedzkiego Helsingborgu i dalej poc. przez Goeteborg do Oslo a z Norweskiej stolicy półdniowy "wypad" do olimpijskiego Lillehamer przez Hamar  - 1993 r.

 11. Podróż poc. to wyjazd na bieg górski ( z dziećmi Marcinem i Teresą ) na dyst. 15 km do Niemieckiej stolicy ( Berlina ) a tam oprócz zawodów zwiedzanie i wjazd na Wieżę TV - 1994 r.

 12. Podróż to wyjazd na maraton do Rygi ( LAT ) via Grodno,Wilno a z Wilna do Rygi rejsowym autobusem ( po drodze pomoc kierowcy prz naprawie koła ). Powrót już tylko pociągiem przez Kaliningrad i Mamonowo w Obwodzie części Rosyjskiej Federacji , a z Mamonowa do Polski  Żukiem z człowiekiem z Elbląga. i dalej do domu poc. - 1994 r.

 13. Podróż poc. to wyjazd na maraton w Kopenchadze ( DEN ) via Berlin a z Warnemunde do Duńskiego Gedser na wyspie Lolland promem kolejowym i dalej już pociągiem do Kopenhagi. W Kopenhadze nie znalazłszy noclegu,całą noc przesiedziałem na dworze koło wejścia na dworzec i z tamtąd poszedłem prosto do biura zawodów i na start maratonu,który ukończyłem w 2,45 godz. Powrót z tą róznicą iż promem kolejowym z Rodby do Niemieckiego Puttgarden a dalej poc. przez Hamburg,Hannover i Berlin - 1994 r.

 14. Podróż to wyjazd z bratem Jankiem  do Aten ( GRE ) via Bratysławę,Budapeszt,Bykareszt,Sofię,Warnę ( tam nad morze ), Saloniki  po 8.godz. zwiedzaniu Greckiej stolicy wyjazd poc. do Halkiz - u na plażę i 4 godz. kąpanie w morzu Egejskim - 1995 r.

 15. Podróż to mój wyjazd na maraton w Belgradzie ( N.JUG ) i na spotkanie z Ojcem Św. w Słowenii  via Bratysławę,Budapeszt,Nowy Sad na powrocie przez Budapeszt eskapada do Chorwacji i Słoweni do Postojnej ( SLO ) przez Zagrzeb i tam 2 godz. zwiedzanie Chorwackiej stolicy i dalej do Rijeki nad Adriatyk a z tamtąd przez Lublianę i 2 godz.pobycie w stolicy słowenii wyjazd do Postojnej gdzie tego samego dnia przybył  Ojciec Św. Jan Paweł II (  na lotnisko za miastem szedłem ok.1.godz. a na spotkaniu z Papieżem moim 2. w życiu byłem ok. 5 godz. ) -1996 r.

 16. Podróż to wyjazd na Mistrz.Europy Kolejary do Złotych Piasków ( BUL ) via Bratysławę,Budapeszt,Bukareszt ( tam trening podczas 5.godz. postoju ) i Warnę a z Warny już autobusem do Złotych Piasków . W drodze powrotnej także trening w Rumńskiej stolicy - 1996 r.

 17. Podróż to wyjazd na maraton w Kuopio ( FIN ) via Helsinki dokąd przyleciałem samlotem z Warszawy a dalej poc. przez Lahtii i Kouvollę. W Kuopio na dworcu siedziałem czekając na poc. do Helsinek - 7 godz. - 1996 r.

 18. Podróż to wyjazd na supermaraton w Odessie ( UKR ) via Lwów ( jazda wagonem sypialnym WARS - u ) w Odessie przejazd nad morze Czarne miejskim autobusem - 1997 r.

 19. Podróż to z bratem Jankiem i kolegą Józkiem na maraton do Moskwy ( RUS ) via Mińsk ( BLS ) w  Rosyjskiej stolicy przejazd na nocleg metrem do wioski olimpijskiej  "Izmajłowo"  - 1997 r.

 20. Podróż to wyjazd na maraton do Lizbony ( POR ) via Berlin,Aachen,Brukselę,Paryż,Bordeaux,Irun do Fatimy ( tam nocleg u Polskiego Księdza w Hotelu Św.Pawła )  i dalej do Lizbony na maraton z noclegiem w Hotelu - 1998 r.

 21. Podróż po przylocie z Kuala Lumpur, wyjazd z Marią z Bazylei ( do Bazylei z Zurichu Pociągiem ) do Fatimy ( POR ) przez Berno Genevę,Lyon,Tolouse,Paryż,Bordeaux,Irun do Fatimy ( tam nocleg u polskiego Ks. w Hotelu Św.Pawła ( 2 dniowe zwiedzanie Sanktuariumi,trening i na drugi dzień trening i zwiedzanie wioski gdzie mieszkały Dzieci: Lucia,Hiacynta i Francesko , dalej autobusem do Fatimy St. i stopem do Entrocamento i  stamtąd  poc. do Lizbony ( zwiedzanie Portugalskiej stolicy )  i przepłynięcie promem do Almady a dalej autobusem pod pomnik Chrystusa Zbawiciela ( tam windą wjechałem na górę do samego pomnika,skąd roztaczał się piękny widok na Lizbonę,most nad zatoką i najdłuższy most w Europie przez zatokę Tagu ), potem z powrotem poc. do Entrocamento i dalej też koleją ( szynobusem do Elvas przez Abrantes. Dalej nocą 16.km marsz z bagażami do przez granicę do Hiszpańskiego Badajoz skąd poc. do Algekiras k. Gibraltaru ( GBR ) przez Meridę,Linares i Cordobę. W Algekiras 3 godz. spacer po mieście i porcie i powrót poc. Do Madrytu przez Ciudad Real z Madrytu przez Burgos,San Sebastian,Irun,Paryż,Frankfurt/M,Lipsk i Drezno ( tam wieczorny trening ) - 1999 r.

 22. Podróż to wyjazd z Marią na maraton w Atenach ( GRE ) via Bratysławę,Budapeszt,Bukareszt,Sofię,Saloniki ( tam podczas 4 godz. przerwy na dworcu - trening ). W Greckiej stolicy 2 noclegi dzięki pomocy 6.osobowej grupy biegaczy ze Słowacji , dzień przed maratonem trening. Do Maratonu na start przejazd autobusem organizatora , po maratonie na Akropol i na stację kolejową taksówką, przyj. na 1 min przed odj.poc. - 2000 r.

 23. Podróż to wyjazd z Marią na półmaraton w Glasgow ( SCO ) via Berlin,Hannover,Roterdam,Hoek van Holland ( tam nocleg w motelu i trening ) a rano na prom pasażerski do Harwich ( ENG )  i dalej przez Londyn ( gdzie nocleg u znajomych brata i półdniowe zwiedzanie angielskiej stolicy,przejazdy metrem ) potem wyjazd przez Bristol do Cardiff ( WAL ) i dalej przez Birmingham,Derby,Shefield,YorkNewcastle,Edinburgh do Glasgow tam autobusem na lotnisko a potem do Hotelu. W przeddzień startu wyjazd n poc. do Stranraer na prom pasażerski  do Belfastu ( N.IRL ) i połdniowe zwiedzanie stolicy "Ulsteru", powrót promem i poc. do Glasgow. Po biegu wieczorem wyjazd przez znów Stranraer,promem do Belfastu ( tam cała noc w barze i na przystanku autobusowym ) a rano wyjazd poc. do stolicy Irlandii Dublina i dalej promem pasażerskim do Walijskiego Holyhead i dalej poc. przez Liverpool ( 3 godz. zwiedzanie ) , Rugby do Londynu i z tamtąd poc. na prom do Harwich. Na powrocie w Dreznie trening  - 2001 r.

 24. Podróż kolejowa to wyjazd z bratem Jankiem  i kol. Józkiem do Stambułu ( TUR ) na bieg na  15 km z Azji do Europy via Bratysławę,Budapeszt,Bukareszt,Dimitrowgrad,Edirne Tam godzinny postój i wykupienie Tureckiej wizy.  W Stambule 2 noclegi zwiedzanie pływanie promem po Bosforze na Azjatycką stronę ( pobyt w Meczecie ) - 2003 r.

 25. Podróż poc. to ponowny wyjazd do Stambułu tym razem  z synem Marcinem i jego kolegą Mateuszem - przejazd i pobyt w Tureckiej ( największej Metropolii )  podobny jak rok wczaśniej z tą tylko różnicą iż ja biegałem maraton, a oni na dyst. 15 km - 2004 r.

 26. Podróż to wjazd z synem Marcinem i kolegami z Brzegu ( Heniem i Łukaszem ) na maraton do Wilna ( LIT ) via Kovno. Na nocleg i start przejaz autobusem miejskim. Powrót do Polski autem z kol. Andrzejem .Grzybałą z Łomży przez Litewski Kurort nad Niemnem - Druskienniki. Z kolacją u kolegi Andrzeja w Ełku .  Z Sokółki przyjazd do domu pociągiem - 2005 r.

 27. Przejazd tam i z powrotem z Rzymskiego lotniska ( Fiumicino ) do Rzymu i Vatykanu - 1993 r.

 28. Podróż na M.Ś. w biegu górskim na dł. dystansie do Sierre ( SUI ) via Praha,Augsburg,Zurich,Berno i Brig.  Z Sierre autobusem do Zinal - 2004 r.

 29. Podróż to wyjazd z córkami Jolą i Teresą na Międzykontynentalny Bieg do Stambułu ( TUR ) via. To mój 3. wyjazd na ten bieg, a przejazd i pobyt podobny jak w 2003 i 2004 r. My z Jolą biegaliśmy tam Bieg zabawowy tzw. "Fun Run" na 10 km a Teresa na dyst. 15 km.- 2007 r.

 30. Podróże to 3 wyjazdy na lotniska do Berlina - "Tegel" i Duseldorfu ( GER ) via Berlin,Hanower,Dortmund  w 2001 i 2002 r. podczas wylotów na Kubę, Islandię i do Brazylii z Kostrzynia.

 31. Podróż to na lotnisko i z lotniska we Frankfurcie/M ( GER ) przez : Goerlitz, Drezno,Wurzburg,Hanower,Berlin w 2008 r. podczas wylotu do Australii na Mistrz. tego kraju w Ultramaratonie na 50 km.

 32. Podróż to jazda z lotniska do centrum w Sydney ( AUS ) podczas ok. 30. godz. przerwy między lotem z Sydney do stolicy kraju Canberry w 2008 r.

 

         

 
Copyright ©2018 by piotruciechowski
Kreator Stron www